„Flexi-T“ veikimo principas

„Flexi-T” spiralės sudėtyje esantis varis nedideliais kiekiais išskiriamas į artimiausią aplinką ir sutrikdo spermatozoidų judrumą (t. y. spermatozoidai nebegali judėti kiaušinėlio link), todėl kiaušinėlis neapvaisinamas. Tačiau net jeigu kiaušinėlis ir būtų apvaisintas, „Flexi-T” išskirtas varis sutrikdytų apvaisinto kiaušinėlio įsitvirtinimą gimdos sienelėje. Dėl to gimdos spiralė yra puikus skubiosios kontracepcijos metodas po nesaugių lytinių santykių (kai įvedama per 5 dienas nuo nesaugių lytinių santykių). Šis dvigubas poveikis pasireiškia iš karto po „Flexi-T“ įvedimo.

Kodėl verta rinktis „Flexi-T“?

Kodėl turėtumėte rinktis „Flexi-T“ spiralę, o ne kitą kontracepcijos būdą? Tai labai asmeniškas sprendimas, kurį galite priimti tik Jūs pati. Pridėtame vaizdo įraše aptariami „Flexi-T“ spiralės privalumai, palyginti su kitais kontracepcijos būdais, kad būtų lengviau pasirinkti tai, kas geriausia būtent Jums.

„Flexi-T“ pakuotės lapelis

„Flexi-T“ lankstinuką galite pamatyti čia

„Flexi-T“ įvedimas

Flexi-T įvesti lengva, tai gali padaryti gydytojas ginekologas. Jeigu gydytojas ginekologas turi galimybę atlikti ultragarsinį tyrimą, bimanualinis gimdos ištyrimas nėra būtinas. Apsilankymas pas gydytoją truks apie 20 minučių; pats įvedimas turėtų trukti ne ilgiau kaip 5 minutes. „Flexi-T“ spiralės labai patogios ir gydytojams , ir jas vartojančioms moterims. Tam naudojama paprasta įvedimo sistema:

Plonas, lankstus, vos 3,5 mm skersmens įvedimo vamzdelis. Kadangi įvedimo vamzdelis siauresnis už kitų gimdos spiralių, įvedimo metu diskomforto praktiškai nejuntama.

Likus vienai valandai iki procedūros patartina išgerti dvi paracetamolio arba ibuprofeno tabletes, kad vaistai pradėtų veikti iš anksto. Jeigu reikia, galite paprašyti vietinio nuskausminimo (1 ml lidokaino).

Rodyti daugiau

Geriausia „Flexi-T“ spiralę įvesti menstruacijų metu, kai pastojimo rizika mažiausia, ją lengviau įvesti ir išvengiama papildomo kraujavimo.

Jums reikės atsigulti ant gydytojo kabinete esančios apžiūros kėdės arba stalo. Ultragarso aparatu gali būti atliktas ultragarsinis tyrimas ir patikrinta gimdos padėtis bei dydis. Tokiu atveju bimanualinis gimdos ištyrimas nėra būtinas. Jeigu galimybės atlikti ultragarsinį tyrimą nėra, reikalingas bimanualinis gimdos ištyrimas. Bimanualinis gimdos ištyrimas paprastai laikomas sudėtingesniu už ultragarsinį.

Į makštį įkišamas prietaisas, vadinamas skėtikliu, kad gydytojas galėtų matyti gimdos kaklelio angą. Su zondu patikrinamas gimdos gylis ir kampas. Į gimdą įkišamas įvedimo vamzdelis su jame esančia „Flexi-T“ spirale, tada įvedimo vamzdelis ištraukiamas. Kontrolinis mėlynas siūlas, kuris pritvirtintas prie spiralės, patrumpinamas iki reikiamo ilgio. Po procedūros gali būti atliekama ultragarsinė apžiūra ir patikrinama, ar spiralė įvesta tinkamai. Jums pačiai spiralės siūlo tikrinti nereikia. Jeigu vis tik norėtumėte tai padaryti, galite tai pamatyti ultragarso aparato ekrane. Taip pati įsitikinsite, kad spiralė įvesta tinkamai.

Rodyti mažiau

Pacientės apžiūra

Rekomenduojama, kad po pirmojo ciklo ir maždaug po 6 mėnesių gydytojas patikrintų, ar spiralė neiškrito ir ar tinkama jos padėtis. Nors pačiai tai patikrinti ir įmanoma, dėl tokio patikrinimo apribojimų gali būti gauta neteisinga informacija, todėl jeigu turite abejonių dėl spiralės padėties, kreipkitės į gydytoją ginekologą.

Svarbu

Jeigu vartojate kokius nors vaistus, ypač antikoaguliantus (kraują skystinančius vaistus), būtinai apie tai turite iš anksto įspėti savo gydytoją. Jeigu Jums turi būti atliekama elektros arba spindulinė terapija, būtinai pasakykite Jus gydančiam gydytojui, kad Jums įvesta varinė gimdos spiralė.

Galimi šalutinio poveikio reiškiniai:
  •   Pilvo skausmai ir spazmai
  •   Ilgesnės ir (arba) gausesnės menstruacijos po spiralės įvedimo
  •   Tepimas menstruacijų ciklo metu, kuris laikui bėgant turėtų sumažėti
  •   Alergija variui (retai; jei esate alergiška, apie tai būtina pranešti gydytojui)
  •   Labai nedidelė gimdos sienelės perforacijos rizika

 

Jeigu nerimaujate dėl šalutinio poveikio, kreipkitės į savo gydytoją.

„Flexi-T“ nenaudokite ir neleiskite, kad tokio tipo gimdos spiralės Jums būtų įvesta, šiais atvejais:
  •   Nėštumas
  •   Gimdos infekcija (įskaitant dubens uždegiminę ligą)
  •   Nežinomos priežasties sukeltas kraujavimas
  •   Gimdos polipai arba fibroidai (miomos) gimdoje
  •   Negimdinio nėštumo tikimybė
  •   Gimdos sklaidos defektas
  •   Gimdos vėžys
  •   Alergija variui
  •   Mažakraujystė
  •   Per maža gimda
Gimdos spiralės išėmimas

Šią gimdos spiralę reikia išimti praėjus penkeriems metams arba jei norite pastoti, dar nepraėjus tokiam laikotarpiui. Išėmimas yra paprastas ir praktiškai neskausmingas. Gydytojas specialiomis žnyplėmis sugriebia iš gimdos išsikišusio siūlo galą; patraukus už jo lanksti gimdos spiralė susilanksto ir ją galima ištraukti. Išėmimas trunka kelias sekundes. Išėmus gimdos spiralę iš karto tampate vaisinga. Jeigu po penkerių metų norėsite, kad būtų įvesta nauja gimdos spiralė, pirmiausia reikės išimti senąją. Naują gimdos spiralę galima įvesti iš karto.

Kur galima įsigyti „Flexi-T” spiralę?

„Flexi-T“ jums gali įvesti gydytojas ginekologas. Po pirmojo priėmimo gydytojas gali išrašyti receptą, pagal kurį „Flexi-T“ galima įsigyti bet kurioje šalies vaistinėje.